Yükleniyor...
Alt Kategoriler
Markalar
Nitelikler
Listeleme

Triger Seti

Yükleniyor...

Triger Seti Nedir? Ne İşe Yarar ?

Triger Seti Nedir?

Triger kayışları, motor silindir kafasındaki eksantrik milleri ile silindir bloğunun altında bulunan krank mili dudağı arasında çalışan kasnaklar ve yataklarla uzunlamasına yerleştirilmiş kayışlardır.

Triger Setinde Neler Bulunur?

Triger setleri 2 gruba ayrılır: kayışlar ve zincirler. Özellikle zincirlerde performansı etkileyen en önemli faktör yağdır. Vuruntu ve gürültüyü önlemek için daima zincir kayışını yağlayın. Zamanlama zincirleri kullanan araçların periyodik bakımları kaçırmaması önemlidir.

Zamanlama kiti bir triger kayışı, gergi bilyası ve devridaimi içerir. Değiştirme sırasında bu parçaları tek tek değiştirmemeniz önemlidir. Arabamıza bakım yaparken set olarak almak hem daha karlı hem de vazgeçilmezdir.

Örneğin aracınızda zaman setiniz değişecek, ancak efendiniz size bunun bir gerilim sesi çıkarmadığını söyleyebilir, değişmeye gerek yok, bunu kabul etmiyorsunuz, gerginliğinizi değiştiriyorsunuz. Değiştirilmesi gerekiyorsa, bir kit ile değiştirin, aksi takdirde gelecekte motora zarar verir.

Triger Kayışı (Seti) Ne Zaman Değiştirilir?

Triger kayışını değiştirme süresi, aracınızın markasına ve modeline bağlıdır. Bazı üreticiler bunu 4 yıl veya 60 bin kilometre, bazı üreticiler ise 4 yıl veya 90 bin kilometre olarak tanımladı.
Arabada saat seti çalışmasa bile bu zaman aralıklarında değişmesi gerekir. Triger kayışı kauçuk malzemeden yapılmıştır. Lastik kayış, yapısı gereği motorun ısınmasıyla sertleşir ve sonrasında çatlayabilir veya kayış dişleri kırılabilir.

Triger Seti Fiyatları

Triger Seti fiyatları Muadil ve Orjinal Triger Seti yedek parça olarak farklılık göstermektedir. Triger Seti Fiyat listesi günlük döviz kuru ile güncellenmektedir. Bu sayfada listelenen Triger Seti yedek parçaları üretici & ithalatçı garantisi altındadır. 
Yükleniyor...