Yükleniyor...
Alt Kategoriler
Markalar
Nitelikler
Listeleme

Ayna

Yükleniyor...

Oto Ayna & Parçaları

Klasik veya çok eski arabalarda zaten manuel olarak ayarlanabilen dış dikiz aynaları bulunur. Sürücüye doğru görüş boyutunu sağlamak için manuel olarak çalıştırılan aynaların ayarlanması sabır ister ve aynanın dış koltuğun dışında ayarlanması genellikle dış koltukta oturan kişi tarafından yapılırdı. Yan aynaların mekanik ayarı yan camların içindedir ve artık manuel olarak yapılabilir. Klasik sistemin üzerinde bir sisteme sahip olsa bile, yan camdaki aynayı ayarlamak için insan yardımı gerekiyor.

Sürücüler için en pratik ve kullanışlı ayna ayarı olan elektrik sistemidir. Bu sistem ile aynalar bir uzaktan kumanda (joystick) ile istenilen görüş ayarına ulaşabilir. Bu sistemin sağladığı hafiflik ve hız sayesinde sürüş sırasında bile mükemmel görüş sağlanabilir.
Sistem, aynaların kurulumunu kolaylaştırsa da, geleneksel aynalar kör noktaları engelleyemez. Kör nokta (bkz. Kör nokta), üreticilerin bu kolaylığı sağlaması için teknik olarak zordur, ancak ek güvenlik özellikleri çalışılmıştır. Kör nokta aynalarının nasıl ayarlanacağı sorusunun aslında basit bir cevabı var. Aynaları farklı bir sistemle kullandığınızda bu yöntemi kullanarak kör noktalardan kurtulabilirsiniz.
 

Ayna Fiyatları

Aynaların fiyatları hem eşdeğer hem de orijinal ayna parçaları için farklılık gösterir. Ayna fiyat listesi günlük döviz kuruna göre güncellenir.

Bu sayfada listelenen ayna yedek parçaları, üretici ve ithalatçı garantisi kapsamındadır.

Yelpazemizde otomobiller için üretilmiş dış aynalar, yan dış aynalar, bagaj aynaları, dikiz aynaları, ayna camları, ısıtmalı dış aynalar ve elektrikli katlanır aynalar bulunmaktadır

 
Yükleniyor...