Yükleniyor...
Alt Kategoriler
Markalar
Nitelikler
Listeleme

Subap İticisi

Yükleniyor...

Subap İticisi Nedir? Ne İşe Yarar?

Valf kaldırıcılar, gücü eksantrik milinden valflere iletir ve bu güç valf gövdesini açmak için kullanılır. Valfler mekanik ve hidrolik olmak üzere ikiye ayrılır. Her iki tip de motor yağı ile hareket kabiliyeti kazanır. Motor durdurulduğunda, valf açık kalır ve bu nedenle valf iticilerinden gelen tüm yağ boşaltılır. Valf, motorun ilk çalıştırıldığı andan itibaren 5-10 dakika gürültü yapabilir. Bunun nedeni, yağın yakıta hala soğuk olan bir motordan girmemesi dolayısıyla tamamen dolu olmasıdır.
 

 Subap iticileri neden ses yapar?

Valf itici gürültüsünün çeşitli nedenleri vardır:

Motor yağı artıkları ve tıkalı iticiler birikmesi.
Sıcaklık veya soğuk genleşme nedeniyle sürtünme
Yağ henüz iticilere ulaşmamıştır (motor ilk çalıştırıldığında normal bir durumdur soğuk olduğundan)

Subap itici arızası

Arabanızı ilk çalıştırdığınızda duyduğunuz sürüş sesine genellikle normal denir. Ancak motor yağınız yeni ve kaliteli ise, araç çalıştırıldıktan sonra ses uzun süre veya tamamen durmuyorsa veya motorun ısınmasına, yağ seyrelmesine ve yakıta giren yakıta rağmen ses duyuluyorsa, itme çubuğunuz arızalıdır.
 

Subap İticisi Fiyatları

Subap iticisi fiyatları, hem eşdeğer hem de orijinal Subap iticisi yedek parçaları için farklılık gösterir. Subap iticisi Fiyatlandırması günlük döviz kurlarına göre güncellenir. Bu sayfada listelenen Subap iticisi parçaları, üretici ve ithalatçı garantisi kapsamındadır. Supap iticisi aynı zamanda bir yağ itici ve supap iticisi olarak da bilinir.

 

Yükleniyor...