Yükleniyor...
Alt Kategoriler
Markalar
Nitelikler
Listeleme

Lastik Basınç Sensörü

Ürün bulunamadı.

Lastik Basınç Sensörü Nedir? Ne İşe Yarar?

Modern otomobillerde yer alan lastik basınç sensörü, sürücüyü lastik basıncı değişimlerine karşı uyaran aktif bir güvenlik teknolojisi olarak öne çıkar. Global olarak TPMS (Tyre Pressure Monitoring System), yani Lastik Basıncı İzleme Sistemi, Avrupa Birliği’nde 2014 yılından itibaren üretilen tüm araçlarda zorunlu hale getirildi. Ülkemizde de önde gelen modellerin hepsinde bu sistem yer almaktadır.

Sensör nasıl çalışır?

Lastik basınç sensörünün iki çeşidi vardır: Bunlardan birisi daha ileri teknolojiye sahip araçlarda kullanılan direkt metottur. Diğeri ise, endirekt sistem olan lastiğin dönme hızında farklılık tespit ederek çalışan metottur. Daha iyi ve kesin sonuçlar veren direkt metot, gerçek lastik basıncını sürücüye yansıtır. Daha net bilgilerle sürücüye daha fazla kolaylık sağlar.
Lastik sibobuyla entegre biçimde yer alan bataryalı sensör, direkt olarak lastik boşluğundaki hava basıncını ölçer. Bu özel sensörler, her bir tekerlekte yer alır. Buradan ölçülen bilgi, kablosuz bir şekilde aracın merkezi bilgisayarına aktarılır. Lastiklerin herhangi birinde basınç değişimi varsa sürücü anında bilgilendirilir
 

Lastik Basınç Sensörü Fiyatları

Lastik Basınç Sensörü fiyatları Muadil ve Orjinal Lastik Basınç Sensörü yedek parça olarak farklılık göstermektedir. Lastik BasınçSensörü Fiyat listesi günlük döviz kuru ile güncellenmektedir. Bu sayfada listelenen Lastik Basınç Sensörü yedek parçaları üretici & ithalatçı garantisi altındadır.

Yükleniyor...