Yükleniyor...
Alt Kategoriler
Markalar
Nitelikler
Listeleme

Yağlama Sistemi Parçaları

Yükleniyor...

Yağlama Sistemi Nedir ? Ne işe Yarar ?

İçten yanmalı motorlarda kullanılan en önemli sistemlerden biri yağlama sistemidir. Yağlama sayesinde motordaki parçaların hareketi sırasında sürtünmeden kaynaklanan aşınma ve ısıl genleşme büyük ölçüde engellenir. Yağlama sisteminin belirli bir amacı vardır.

Yağlama sistemi, motor bloğundaki parçaların hareket ederken sürtünmesini azaltır. Bu aşınmaları önler. Uzun motor ömrü sağlar. Yağlama sistemi ayrıca motor bloğundaki tüm parçaları temizler.
Metalik malzemeler pastan korunur. Bununla birlikte, en gelişmiş yağlamada bile, aşınmanın neden olduğu mikron dereceli metal partiküllerinin yağdan uzaklaştırılması gerekir. Bunun için bir yağ filtresi kullanılır. Bu filtrelerin düzenli olarak bakıma tabi tutulması gerekir. Yağlama sistemi de daha soğuktur.
 

Yağlama Sistemi Parçaları Fiyatları

Yağlama içten yanmalı motorlarda bulunan en önemli ve hayati sistemlerden birisidir. Eğer yağlama sistemi olmazsa motor da olmaz diyebiliriz. Motor yağlama sisteminin amacı sürtünmeyi azaltmaktır. Yağlama sistemi parçaları arasında yağ pompası, yağ süzgeci, subap yer alır. Motor yağının biriktiği yere yağ karteri denmektedir. Yağ pompası ise karterdeki yağı basınçlı şekilde yağlama noktalarına gönderir.

Yağlama Sistemi Parçaları fiyatları Muadil ve Orjinal Yağlama Sistemi yedek parça olarak farklılık göstermektedir. Yağlama Sistemi Parçaları Fiyat listesi günlük döviz kuru ile güncellenmektedir. Bu sayfada listelenen Yağlama Sistemi yedek parçaları üretici & ithalatçı garantisi altındadır.  Satış listemizde  Karter Sibobu, Karter Havalandırma Hortumu, Yağ Pompa Keçesi, Yağ Buhar Emici, Yağ Buhar Emici Contası, Elektrovana Yağ Pompası,  Yağlama Karter parçaları yer almaktadır.

Yükleniyor...