Yükleniyor...
Alt Kategoriler
Markalar
Nitelikler
Listeleme

Motor Üst Kapağı

Yükleniyor...

Motor Üst Kapağı Nedir? Ne İşe Yarar?

Külbütör mekanizması; supapların açılıp kapanma görevini yapar. Bu işlemi yaparken külbütör mekanizması eksantrik milden almış olduğu hareketle bu görevi yerine getiriyor. Bazı araçların motorları eksantrik mili üzerinde kamlar aracılığıyla direk olarak supaplara baskı yaparlar. Buda açılıp kapanma işlemini devreye sokar. Külbütör mekanizması bazı araçların motorlarında eksantrik mili ile supaplar arasında bulunuyorlar.

Külbütör Mekanizmasını Nelerden Oluşuyor?

Külbütör mekanizmasının supapların açılıp kapanma işlemini yapması sadece kendi başına olmuyor. Külbütör mekanizmasının bu görevi yapmasını sağlayan parçaları bulunuyor.
 

  • Külbütör manivelası
  • Piyano
  • Külbütör kolu
gibi parçaları külbütör mekanizmasının oluşturur ve görevini doğru bir şekilde yapmasını sağlar. Külbütör mekanizmasının yapmış olduğu supapların açılıp kapanma görevini eksantrik milinin külbütörleri tahrik etmesiyle olur. Bu sayede supapların açılıp kapanma olayı külbütör mekanizması sayesinde ortaya çıkar.

Motor Üst Kapağı Fiyatları

Motor Üst Kapağı fiyatları Muadil ve Orjinal Motor Üst Kapağı yedek parça olarak farklılık göstermektedir. Motor Üst Kapağı Fiyat listesi günlük döviz kuru ile güncellenmektedir. Bu sayfada listelenen Külbütör Kapağı yedek parçaları üretici & ithalatçı garantisi altındadır.

 

Yükleniyor...