Yükleniyor...
Alt Kategoriler
Markalar
Nitelikler
Listeleme

Debriyaj Bilyası & Debriyaj Alt Merkezi

Debriyaj Bilyası & Debriyaj Alt Merkezi

Debriyaj alt merkezi nedir?

Otomotiv dünyasının teknolojik donanımları ile sistematik olarak çalışan mekanik parçalardan oluşur. Araba ile herhangi bir işlem yaptığınızda veya sadece sürüş sırasında, doğru sürüşü sağlamak için birçok parça birlikte hareket eder. Alt kavrama merkezi böyle bir parçadır. Hidrolik sistem olan debriyaj alt merkezi, pedalların kullanımını daha kolay ve daha verimli hale getiren bir sistemdir. Araç kullanırken manuel kontrolden daha esnek bir tasarıma sahip olan alt debriyaj merkezi, sürüş sırasında hidrolik tasarımı ile konfor sağlar.

Hidrolik sistemler, arabadaki debriyaj merkezinden daha fazlasını yapar. Aynı zamanda üst debriyaj merkezi ve hidrolik yatak, pedala basıldığında çalışan sistemlerdir. Tam hidrolik sistemlerde üst debriyaj merkezi ve alt debriyaj merkezi kullanılmaktadır. Yarı hidrolik sistemlerde bir verici, bir hortum ve bir alıcıdan oluşur.

Yarı hidrolik sistemlerde, debriyaj pedalı ana silindirdeki pistonu kontrol eder. Ana piston çalışırken, hidrolik sıvı bir boru kullanarak debriyajın alt merkezine gitmeye çalışır, bu noktada başka bir piston debriyajı ayırmak için başka bir mekanizmayı etkinleştirir. Araç sistemine bir debriyaj alt merkezi eklenirse, hidrolik sistem ile debriyaj arasındaki bağlantı bir ayırma yatağı veya debriyaj çatalı kullanılarak yapılır.
 

Debriyaj Bilyası Nedir ? 

Vitesi değiştirmek için debriyaj pedalına bastığınızda, tekerlekler geçici olarak motoru terk eder. Debriyaj bilyesi, aracı devreden çıkarmak için kullanılan basit ama önemli bir bileşendir. Top hareket dışı olduğunda, değiştirmek zorlaşır.

Debriyaj Bilyası & Debriyaj Alt Merkezi  fiyatları

Debriyaj Bilyası & Debriyaj Alt Merkezi  fiyatları  benzer ve orijinal parçaları için  farklıdır. Debriyaj Bilyası & Debriyaj Alt Merkezi   fiyat listesi günlük döviz kuruna göre güncellenir. Bu sayfada listelenen Debriyaj Bilyası & Debriyaj Alt Merkezi   yedek parçaları üretici ve ithalatçı garantisi altındadır.

 
Yükleniyor...