Yükleniyor...
Alt Kategoriler
Markalar
Nitelikler
Listeleme

Devirdaim

Yükleniyor...

Devirdaim Nedir? Ne İşe Yarar?

Bir sirkülasyon pompası, bir soğutma sisteminde motor sıcaklığını düşürmek ve belli bir dereceye kadar stabilize etmek için kullanılan bir parçadır. Bir sirkülasyon pompası, soğutma sistemindeki suyun sürekli olarak dolaşımına izin verir, bu yüzden sirkülasyon pompası olarak adlandırılır.

Devirdaim pompası nasıl çalışır?

Su pompası, bir araba motorunun çalışması için stratejik olarak önemlidir. Çünkü soğutucunun motor bloğundan, hortumlardan ve radyatörden geçmesine izin verir ve optimum çalışma sıcaklığını korur. Bir kayış kullanılarak krank mili kasnağından alınan güçle çalıştırılır.
Bir arabanın sirkülasyon pompası, bir otomobilin motoruna soğutulmuş su veya bir motor tarafından ısıtılan suyu bir radyatöre sağlamak için pervane kanatları ve merkezkaç kuvveti kullanır.

Motordaki su sirkülasyon pompasının etrafından aktıktan sonra radyatöre doğru hareket eder. Su, havanın radyatörün göbeğinden geçmesiyle soğutulur. Soğutulan su, radyatörden hortumlardan dışarı akar ve işlemin başladığı su pompasına geri döner.

Devirdaim pompa çeşitleri

Araçların motor teknolojilerine göre farklı devirdaim pompaları kullanılmıştır. Devirdaim pompasının ana görevi olan soğutma sıvısının sürekli olarak dolaşım sağlamsında bir değişiklik olmasa da pompaların tipi ve tasarımları farklıdır. Devirdaim pompaları 2 çeşittir.

Muhafazasız açık tip devirdaim pompaları:

Bu tip sirkülasyon pompaları genellikle marş ünitesinin işletim sistemine dahil edilir. Hareketini triger kayışından alır. Bu tip pompayı değiştirmek için triger kayışı çıkarılmalıdır. Bu nedenle işi uzun ve zordur.

Muhafazalı kapalı sistem devirdaim pompaları:

Kapalı pompalar, V-kayışı ile çalıştırılır. Bu pompalar gaz dağıtım sistemine bağlı değildir. Sökmek ve değiştirmek daha kolaydır.

Devirdaim Fiyatları 

Hem benzer hem de orijinal Devirdaim parçaları için geri dönüşüm fiyatları farklılık göstermektedir. Geri dönüşüm fiyat listesi günlük döviz kuru dikkate alınarak güncellenir. Bu sayfada listelenen Sirkülasyon Ekipmanları, Sirkülasyonlu Biyet, Sirkülasyonlu Yedek Parçalar üretici ve ithalatçı garantisi altındadır.

 

 

Yükleniyor...