Yükleniyor...
Alt Kategoriler
Markalar
Nitelikler
Listeleme

Yağ Çubuğu

Yükleniyor...

Yağ Çubuğu Nedir? Ne İşe Yarar?

Aracınızın yağ seviyesini ölçmeye yarayan parçadır. 

Motor Yağı Nasıl Kontrol Edilir?

  • Aracınız çalışır vaziyette ise öncelikli olarak aracı durdurun. Motorun en az yarım saat kadar çalışmadan beklemesi ve aracın düz bir zemin üzerinde bulunması gerekir.
  • Motor kaputunu açın ve kaputu düşmeyecek şekilde sabitleyin.
  • Motor aksamının bulunduğu yerde yağ çubuğu olarak bilinen genellikle sarı renkli bir elin işaret parmağı girecek şekilde yuvarlak bir aksamı bulunan parçayı bulun.
  • Daha sonra motordaki yağ çubuğunu yerinden çekilip çıkartın ve temiz bir bez ya da kağıt ile silin.
  • İyice sildiğiniz yağ çubuğunu yerine takın ve iyice oturmasını sağladıktan sonra tekrar çıkarın.
  • Yağın bıraktığı iz, yağ çubuğunun en ucunda bulunan minimum-maksimum seviyelerinin arasında ise motordaki yağ seviyesi normaldir.

Yağ Çubuğu Fiyatları

Adından da anlaşılabileceği gibi araçlarda bulunan motordaki yağ seviyesini ölçmeye ve değerlerini kontrol etmeye yarayan, özel bir göstergesi olan bir çubuktur. Yağ kabına daldırılan bu çubuk ile yağ seviyesi ölçülür. Yağlar ise karter ya da halk arasında yağlama kabında bulunur.  Eğer yağ oranı bakımı yapılmamışsa yağ yakma olayı yaşanabilir. Her araca aynı yağ kullanmak doğru değildir. Aracınızı tanıyarak ona uygun olan yağı kullanmanız gerekir.

Yağ Çubuğu fiyatları Muadil ve Orjinal Yağ Çubuğu yedek parça olarak farklılık göstermektedir. Yağ Çubuğu Fiyat listesi günlük döviz kuru ile güncellenmektedir. Bu sayfada listelenen Yağ Çubuğu yedek parçaları üretici & ithalatçı garantisi altındadır. Yağ Çubuğu için Ölçme Çubuğu, Yağ Kontrol Çubuğu, Motor Yağ Çubuğu ve Araba Yağ Ölçme Çubuğu gibi farklı isimlendirmeler kullanılmaktadır.

Yükleniyor...