Yükleniyor...
Alt Kategoriler
Markalar
Nitelikler
Listeleme

V Kayışı

V Kayışı Nedir? Ne İşe Yarar?

Motor gücünü su pompası, jeneratör ve fana aktaran kısımdır. V kayışı, çeşitli dişlilerle fan, alternatör, su pompası gibi parçalar üzerindeki tekerlekleri döndürerek eksantrik milinden aldığı gücü aktarır. V kayışını değiştirme zamanlaması, aracın markasına ve modeline göre değişebilir. Ancak bu kilometre aralıkları ortalama 60 bin kilometre olarak belirtiliyor.

V kayışının ne zaman değiştirileceği sorusunun bir başka cevabı da parçayı gözlemlemektir. V kayışından ses geliyorsa, V kayışında çatlaklar varsa, V kayışında boşluk varsa değiştirilmelidir. Ayrıca, bu kilometre aralıklarında bozulmamış olsa bile, triger kayışını değiştirirken V kayışını değiştirmek gerekir.

V Kayışı Fiyatları

V kayışlarının fiyatları, hem eşdeğer hem de orijinal V kayış parçaları için farklılık gösterir. V Kayışı fiyat listesi döviz kuruna göre günlük olarak güncellenir. Bu sayfada listelenen fan kayışı yedek parçaları, üretici ve ithalatçı garantisi kapsamındadır. V-kayışı pek çok yerde dinamo kayışı, alternatör kayışı, şarj kayışı olarak bilinir.
 
Yükleniyor...