Yükleniyor...
Alt Kategoriler
Markalar
Nitelikler
Listeleme

EGR

Yükleniyor...

EGR Nedir? Ne İşe Yarar?

EGR valfi elektropnömatik bir valftir. Motor bölmesinde bulunur ve egzoz gazı devridaim işlemine kumanda etmek için kullanılır. EGR sistemi motora giren taze havanın düşük miktarda yanmış egzoz gazı ile karışmasını sağlayarak motorun yanma odasında yanma sıcaklığını ve fazla oksijen miktarını azaltır.

EGR, nitrojen oksitlerin meydana geldiği yüksek yanma ısılarını düşürerek NOx emisyonunun azaltılması görevini üstlenmiştir. Modern motorlarda EGR hem motorun emme gücünü azaltmak için hem de atık gazın belirli sürüş durumlarında yanmaya olan pozitif etkisini kullanmak için tasarlanmıştır.
 

EGR valfi arızaları nelerdir?

EGR valfi zaman içerisinde egzoz gazlarından dolayı kurum yapabilmektedir. Buna bağlı olarak EGR valfi temizliği yapma ihtiyacı doğmaktadır. İçerisinde kömür tozuna benzer kurum birikmesi bu parçanın yanlış çalışmasına ve zamanla bozulmasına neden olabilmektedir. Bundan dolayı EGR valfi temizliği ve bakımı doğru zamanlarda yapılmalı, gerekli durumlarda değişimi yapılmalıdır.
 

EGR Fiyatları

EGR fiyatları Muadil ve Orjinal EGR yedek parça olarak farklılık göstermektedir. EGR Fiyat listesi günlük döviz kuru ile güncellenmektedir. Bu sayfada listelenen EGR Sensörü, EGR Kablosu, Eşanjör, EGR yedek parçaları üretici & ithalatçı garantisi altındadır.

Yükleniyor...