Yükleniyor...
Alt Kategoriler
Markalar
Nitelikler
Listeleme

Krank

Yükleniyor...

Krank Nedir? Ne İşe Yarar?

Pistonlar bağlı oldukları U şeklindeki çıkıntıları döndürdüğünde, krank mili etrafında bir daire şeklinde döner. Yani krank mili, pistonların ileri hareketini dairesel harekete dönüştürür. Bu, onu aracın tüm tekerleklerine aktarılan gücün merkezi yapar. Sonuç olarak krank mili, motor parçaları arasında son derece önemli bir işlev görür.

Krank mili ayrıca volan mekanizması sayesinde rölanti motor hareketliliğinin sürekliliğini sağlar. Volan mekanizması, disk şeklinde bir parçadan oluşur. Bu parça, motor boştayken, yani pistonlar çalışmıyorken bile motoru çalışır durumda tutar. Yani volan mekanizması sayesinde makineler durmuyor.

Krank mili arızası genellikle kendini bir krank mili kırılması olarak gösterir. Krank mili birçok nedenden dolayı kırılabilir. Bir motorun en önemli parçalarından biri olan krank mili dengeli olmalıdır. Bir diğer önemli nokta da krank milinin doğru hızda yağlanmasıdır. Sürtünmeyi ve aşınmayı önlemek için yeterli yağ kullanılmalıdır.

Krank Fiyatları

Krank fiyatları Muadil ve Orjinal Krank yedek parça olarak farklılık göstermektedir. Krank Fiyat listesi günlük döviz kuru ile güncellenmektedir. Bu sayfada listelenen Krank yedek parçaları üretici & ithalatçı garantisi altındadır.

Yükleniyor...