Yükleniyor...
Alt Kategoriler
Markalar
Nitelikler
Listeleme

Tampon ve Parçaları

Yükleniyor...

Tampon & Parçaları Nedir ? Ne İşe Yarar ?

 

Kara araçlarında arka ve öndeki yastıklama katmanına tampon adı verilir. 1901'de İngiliz Frederick Simms tarafından icat edildi. Tampon araç tipine göre farklılık gösterse de genellikle plastiktir. Tampon, bir kaza durumunda çarpma kuvvetini absorbe ederek vücuda en az hasar verecek ve ideal olarak kaza maliyetlerini en aza indirecek şekilde tasarlanmıştır. Özellikle en çok kazanın İstanbul'da yaşandığını düşündüğümüzde tamponların faydalarını daha iyi anlayabiliriz.

Günümüzde otomotiv teknolojisinin gelişmesiyle birlikte tamponlar üzerindeki yük artmıştır. Yeni nesil araçlarda tamponlar sadece acil durumlarda aracı korumakla kalmıyor, aynı zamanda bir yayaya çarptığında tamponun gücünü azaltarak yaya hasarını da azaltıyor.

Ön tampon fiyatları

Ön tamponun fiyatları hem benzer hem de orijinal ön tampon parçaları için farklılık gösterir. Ön tampon fiyat listesi döviz kuru ile birlikte günlük olarak güncellenir. Bu sayfada listelenen ön tampon parçaları, üretici ve ithalatçı garantisi kapsamındadır.

Ön tampon parçaları arasında tampon demir, tampon braketi, buğu önleyici bakalit, tampon spoyleri, tampon çeki çubuğu kapağı, tampon sprinkler kapağı, tampon kapak şeridi, tampon alt gövde tamponu, tampon nikel, tampon sprinkler motoru ve tampon köpük bulunur. ...
 
Yükleniyor...