Yükleniyor...
Alt Kategoriler
Markalar
Nitelikler
Listeleme

Eksantrik Mili

Yükleniyor...

Eksantrik Mili Nedir? Ne İşe Yarar?

Eksantrik mili ya da diğer adıyla kam mili, Patlamalı motorlarda subapların zamanında açılıp kapanmasını sağlayan, üzerinde kamlar bulunacak şekilde, küresel grafitli dökme demir ya da çelik alaşımlarından presle dövülerek veya dökülerek tek parça olarak yapılan millerdir. 

Eksantrik mili Motorun neresindedir

Eksantrik mil aracınızın motorunun üst kısmında bulunur. Çalışmasında piston sübapları ve triger kayışı ile temas halindedir.
 

Eksantrik mili ne işe yarar?

Eksantrik mili bir motorda; Supapları istenilen zamanda açma, Supapları istenilen zamanda kapatma, Supapları gerektiği kadar açık tutma görevlerini yerine getirir. Motorun içine ve dışına hava ve yakıt akışını kontrol eder. Bu da, motor performansını, yakıt ekonomisini ve emisyonları belirler. Herhangi bir motordaki en önemli bileşenlerden biri eksantrik milidir.
Eksantrik mili genellikle bir zamanlama zinciri veya triger kayışı kullanarak krank miline bağlanır. Bazı motorlarda, zamanlama dişlileri de kullanılabilir. Eksantrik mili dişlisi krank mili dişlisinden iki kat daha fazla dişe sahiptir ve bu da krank milinin hızının yarısında dönmesine izin verir. Eksantrik milinde dört ayrı vuruş vardır: emme, sıkıştırma, yanma ve egzoz.
 

Eksantrik Mili Fiyatları

Eksantrik Mili fiyatları Muadil ve Orjinal Eksantrik Mili yedek parça olarak farklılık göstermektedir. Eksantrik Mili Fiyat listesi günlük döviz kuru ile güncellenmektedir. Bu sayfada listelenen Kam mili olarak da bilinen Eksantrik Mili yedek parçaları üretici & ithalatçı garantisi altındadır.

 
Yükleniyor...