Yükleniyor...
Alt Kategoriler
Markalar
Nitelikler
Listeleme

Turbo

Yükleniyor...

Turbo Nedir? Ne İşe Yarar?

Turbo, Türkçe'ye Aşırı Besleme olarak çevrilir. Turbo teorik olarak bir sıcak hava pompasıdır. Amacı, motorun doğal olarak emebileceği taze havadan daha fazla havayı emmek ve yüksek basınçlı silindirlere yönlendirmektir. Daha fazla hava ve basınçla, motor daha verimli bir şekilde güç üretebilir. Bu şekilde, aynı güce sahip doğal emişli (doğal emişli) motorlara kıyasla performans artar ve yakıt tüketimi azalır. Ayrıca turbo motorlu araçlar daha az gaz yayar. Böylece çevrenin korunmasına da büyük katkı sağlarlar.

Turbo Nasıl Çalışır?

Turbo, yanma sonucunda silindirlerden çıkan gazların (egzoz gazlarının) çıkış basıncı ile çalışan bir pervane (türbin) ünitesidir. Yakıt-hava karışımının yanan gazları, çok sıcak (950 ° C) ve yüksek basınç altında silindirleri terk eder. Bu sıkıştırılmış ve sıcak gaz egzoz türbinine girer ve onu döndürür ve ardından atmosfere salınır. Bu dönüş, aynı şaft üzerindeki başka bir türbini de döndürür. Bu dönüş, düşük basınçta yüksek hava emiş hızı sağlar. Bu düşük basıncın artırılması gerekiyor. Türbin muhafazasının içindeki kıvrımlı tüneller bu basınçlandırma işlemini gerçekleştirir. Bu giriş havası önce soğutmak için ara soğutucuya (soğutucuya) yönlendirilir ve daha sonra yüksek basınç ve daha düşük sıcaklıkla silindirlere girer. Bu, daha verimli yanma sağlar. 
 

Turbo Fiyatları

Turbo fiyatları hem eşdeğer hem de orijinal Turbo parçalar için farklılık gösterir. Turbo fiyat listesi günlük döviz kurlarına göre güncellenir. Bu sayfada listelenen solenoid valf, solenoid valf kapağı, turbocharger ve turbocharger yedek parçaları üretici ve ithalatçı garantisi altındadır.

Yükleniyor...