Yükleniyor...
Alt Kategoriler
Markalar
Nitelikler
Listeleme

Motor Takozu

Yükleniyor...

Motor Takozu Nedir? Ne İşe Yarar?

Motor kulağı veya takozu, motoru aracınıza sabitleyen parçadır.
Motorun bir kısmı araç gövdesine ve şasiye bağlanır. Bunun dışında birçok parça motoru sabitlemek için kullanılır. Böylece ani manevralar yaptığınızda, rampa çıkarken ya da inerken veya engebeli arazilerde aracınızı sürdüğünüzde motorunuz kaymaz.

Motor Takozunun Ömrü Ne Kadar?

Motor takozu, aracınızın ömrünü uzatmada önemli bir faktördür. Motor takozu problemleri 5 ile 7 yaş arasındaki çoğu arabada görülmeye başlar. Şanzıman bağlantıları daha uzun ömürlüdür. Motor takozu bakım gerektirmez. Yalnızca hasar görmüş veya aşınmışsa değiştirilmelidir.

Motor Takozu Arıza Belirtileri

Kusurlu bir motor takozunun gözle görülür belirtileri lastikte çatlaklar, yırtıklar ve yırtıklar ve sıvı sızıntısını içerir. Arızalı bir motor takozu değiştirmeden önce emin olmak gerekir. Ayrıca arızanın tüm nedenleri ortadan kaldırılmalıdır.

Motor Takozu Fiyatları

Motor takozu fiyatları, hem eşdeğer hem de orijinal motor takozu yedek parçaları için değişir. Motor takozu fiyat listesi döviz kuruna göre günlük olarak güncellenir. Bu sayfada listelenen motor takozu parçaları, üretici ve ithalatçı garantisi kapsamındadır.

 

 

Yükleniyor...