Yükleniyor...
Alt Kategoriler
Markalar
Nitelikler
Listeleme

Yağ Pompa Dişlisi

Yükleniyor...

Yağ Pompa Dişlisi Nedir? Ne İşe Yarar?

Dişli tip yağ pompasında birbiri ile temas halinde olan iki adet dişli şeklinde bir çark bulunur. İçindeki dişliler dönmek için bir harekete ihtiyaç duyarlar. Bu hareketi bazı motor tiplerinde kam mili aktarırken bazı motor tiplerinde de krank mili sağlar. İçinde bu dişlilerde bağımsız olarak bir de yağ çıkış ve yağ çıkış kanalı bulunur. Dişliler döndükçe giriş kanalından tahliye edilen yağ çıkış kanalına doğru tahliye edilmektedir. Aktarılan yağ motorun ihtiyaçlarına göre değişmekle birlikte içindeki dişlilerin dönme hızı ve yağın kalınlığına göre değişiklik gösterebilmektedir.

Motor yağı soğukken motor devri yükselmektedir. Devir yükseldikçe de dişlilerin arasında dolanan yağın oranı da paralel bir şekilde artış gösterir. Bu artışı bir şekilde dengelememiz lazım. Netice itibari ile kartelde sonsuz bir stok yok. Ayrıca fazla yağın içeri de dolaşması tıpkı eksik yağ oranı gibi zararlıdır. Bu dengeyi ayarlama işlemi de yağ ayar supabı tarafından sağlanır. Konumu genel olarak pompanın gövde kısmı ya da yağ kanalının üstünde yerleştirilir. Yağ pompasının çıkış basıncı, basınç ayar subap yayının basıncının üzerine çıkacak kadar bir seviyeye ulaştığı anda supabı açarak geri dönüş yapar.
 

Yağ Pompa Dişlisi Fiyatları

Yağ Pompa Dişlisi fiyatları Muadil ve Orjinal Yağ Pompa Dişlisi yedek parça olarak farklılık göstermektedir. Yağ Pompa Dişlisi Fiyat listesi günlük döviz kuru ile güncellenmektedir. Bu sayfada listelenen Yağ Pompa Dişlisi yedek parçaları üretici & ithalatçı garantisi altındadır.

Yükleniyor...