Yükleniyor...
Alt Kategoriler
Markalar
Nitelikler
Listeleme

Klima Radyatör Borusu

Ürün bulunamadı.

Klima Radyatör Borusu

Radyatör motorun soğutma sisteminin en önemli parçasıdır. Radyatör ve motor arasında hortumlar sayesinde soğutma suyu devirdaim edilir. Ancak bazen radyatör hortumları aşırı basınç nedeniyle sertleşir. Diğer bir tabirle radyatör hortumu şişer.
Eğer aracınızda radyatör hortumu şişmesi sorunu yaşıyorsanız bunun 3 farklı nedeni olabilir. Bunlardan ilki aracın üst kapak contasının yanması, kapak contası yandığı için motordan radyatöre aşırı bir kompresyon yani basınç oluşur. Bu basınç hortumun şişmesine sebep olacaktır. Aracınızı işinin ehli bir ustaya göstererek üst kapak contasının sağlam olup olmadığını kontrol ettirmenizde fayda var.
İkinci şüpheli ise termostat arızasıdır. Termostat aracın motoru yeterli sıcaklığa geldiği zaman açılır ve içerideki sıcak suyu soğutulmak üzere radyatöre gönderir. Termostatın arızası nedeniyle geç açılmalar meydana gelebilir. Bu da motor içerisindeki su sıcaklığının artmasına sebep olur. Artan su sıcaklığı bir basınç oluşturur ve radyatör hortumlarında şişmeye sebep olur.

Klima Radyatör Borusu Fiyatları

Klima Radyatör Borusu fiyatları Muadil ve Orjinal Klima Radyatör Borusu yedek parça olarak farklılık göstermektedir. Klima Radyatör Borusu Fiyat listesi günlük döviz kuru ile güncellenmektedir. Bu sayfada listelenen Klima Radyatör Borusu yedek parçaları üretici & ithalatçı garantisi altındadır.

Yükleniyor...