Yükleniyor...
Alt Kategoriler
Markalar
Nitelikler
Listeleme

Mazot Pompası Hortumu

Ürün bulunamadı.

Mazot Pompası Hortumu Nedir? Ne İşe Yarar?

Benzin pompası veya diğer adıyla yakıt pompası, LPG’li ve dizel araçlarda bulunur. Araçtaki yakıtı depodan motora doğru aktaran çok önemli bir parçadır. LPG’li ve benzinli araçlarda benzin pompası bulunurken, dizel yakıt kullanan araçlarda mazot pompası bulunur. Yakıt pompasının görevi, 5-6 bar miktarında yakıtı, basınçlı bir hâldeyken hazır bir durumda bekletmek olarak açıklanabilir. Aracın kontağı çevrildiği andan itibaren tam marşa basmadan bu pompa devreye girer ve pompalama işlemiyle yakıt, aracın motor kısmına iletilir. Motor çalışır durumda olduğu sürece benzin pompası da devrededir.

Mazot Pompası Arızası Nasıl Anlaşılır?

 Araçtayken gaz pedalına basıldığı an motor, normal bir tepki vermiyorsa, bu aslında benzin deposunda bir sorun olduğuna dair ilk belirtidir. Bununla beraber aracın yüksek hızlara çıkamaması, sürüş sırasındaki tekleme sorunları ve hızlı yakıt tüketimi de benzin pompasının bozulduğuna dair ilk sinyallerdendir. Mazot pompası arızasının genel belirtileri şunlardır:

 

  • Kontak açıldığında marşa basmadan hemen önce pompadan yüksek ses gelmesi
  • Aracın hızlanmakta zorlanması
  • Yüksek devirlere geçildiği zaman teklemelerin başlaması
  • Benzin düşük seviyelere indiği zaman aracın devirlenme sorunu yaşaması
  • Yakıt miktarının hızlı bir şekilde azalmaya başlaması
  • Aracın çalıştırıldıktan sonra devirlenmede sorunlar yaşanmaya başlaması

Mazot Pompası Hortumu Fiyatları

Mazot Pompası Hortumu fiyatları Muadil ve Orjinal Mazot Pompası Hortumu yedek parça olarak farklılık göstermektedir. Mazot Pompası Hortumu Fiyat listesi günlük döviz kuru ile güncellenmektedir. Bu sayfada listelenen Mazot Pompası Hortumu yedek parçaları üretici & ithalatçı garantisi altındadır.

 

Yükleniyor...