Bagaj Parçaları Nedir ? Ne İşe Yarar ?

Tarih: 10.12.2020 11:56
Bagaj Parçaları Nedir ? Ne İşe Yarar ?

 

Otomotiv endüstrisi bugüne kadar birçok farklı aşamadan ve teknolojik adımlardan geçti. Genel olarak teknolojik sistemler ilk olarak otomobillerde ortaya çıktı. Bagaj damperi de bu konuda önemli bir adımdır. Eski arabalara bakıldığında, bagajın bir kabloyla tutturulduğunu fark etmek mümkündü. Günümüzde bagaj damperi, bagaj kapağını yukarı konumda tutan ve açma ve kapama işlemleri sırasında daha sistematik çalışma sağlayan bir sistemdir. Bagaj amortisörü hakkında daha fazla bilgi almak için amortisörün ne olduğunu ve sistemin nasıl çalıştığını bilmek önemlidir.

Amortisör, arabaların süspansiyonunun bir parçası olarak bilinir. Sarsıntıyı önlemek ve sürüş konforu için arabalara eklenir. Amortisörler, kullanım sırasında yay ayrılmasını azaltmak için yaygın olarak kullanılır. Bir çukura girilmesi veya bir setin geçilmesi durumunda, yolun dengesinin kaybolmasını ve yol üzerindeki kontrolün kaybedilmesini önler. Bagaj damperi de aynı mantığa göre araca hizmet ediyor.

Yolculuk sırasında araç üzerindeki herhangi bir yükün kaldırılması ve gerekli eşyaların yerleştirilmesi için kullanılan bagaj amortisörü aracın arka kısmında bulunmaktadır. İç ve dış olmak üzere iki çeşidi olabilen bu amortisör, yukarı kaldırılan kapağın doğru açılmasını sağlar. Bagaj bölmesi amortisörleri, kapağı açıp yukarı tutarak etkili bir şekilde çalışır. Aynı zamanda yükleme sonrası bagaj amortisörü gerekli parçaları korur ve konforlu bir sürüş sağlar.
Bagaj havuzları, aracı temizlemek ve taşınan eşyaları hasardan korumak için kullanılan bir aksesuardır. Halılar ve hepsi plastik var. Bu, yalnızca aracın arkasında taşınan eşyalardan aracın hasar görmesini engellemekle kalmaz, aynı zamanda bagajın ilk teslim edildiği günkü temiz ve zararsız durumda kalmasına da yardımcı olur.

En önemlisi, bu kısım sıvı kargo taşırken size yardımcı olacaktır. Araç taşınırken bagaja su, süt veya başka bir sıvı dökülmesini istemiyoruz. Ancak bazen bu durum istenmeyen de olsa ortaya çıkabilir. Bu materyal, işletmenizin böyle bir durumdan kaçınmasına yardımcı olacaktır.
 

Bagaj parça fiyatları

Bagaj parça fiyatları, hem eşdeğer hem de orijinal bagaj parçaları için farklılık gösterir. Bagaj yedek parçalarının fiyat listesi döviz kuru dikkate alınarak günlük olarak güncellenir. Bu sayfada listelenen bagaj parçaları, üretici ve ithalatçı garantisi kapsamındadır.

Bagaj tarafı paspası, bagaj kapağı şeridi, bagaj kapağı, bagaj havalandırması Bakalit, bagaj bölmesi kaput kilit karşılığı, bagaj bölmesi kapak paspası, bagaj rüzgarlığı, bagaj eşiği döşeme astarı, bagaj kapağı gerginliği.
İlgili Ürünler
Yükleniyor...